Как се справяш със стреса в ежедневието си?
Като не излизам от него вероятно. Не мога… Моето ежедневие е свързано предимно с моята професия, със спорта. Трудностите в професионален план до голяма степен са ежедневие. Но не мога да кажа, че съм подложен на някакъв невиждан стрес.
По-различен ли е Тити, вкъщи, и у дома, при семейството?
Едва ли човек не може да бъде един на улицата и различен у дома. Той е такъв, какъвто е. Дори да успее и да се опитва да контролира емоциите си, това не е толкова лесно. И не виждам смисъл да се прави. Хубавото при мен е, че моето семейство е тясно свързано със спорта, те са хора, които се занимават с баскетбол. И съпругата ми, и децата ми. Затова може би нещата се случват така лесно. Би било много трудно за една жена, която е извън тази материя, да приеме моето ежедневие. Аз имам късмет, че съм се събрал точно с човек от моята сфера, а може би така е и трябвало да се случи.
Табу ли е темата за мъжкото здраве, според теб?
Не. Смятам, че здравето на всеки един човек е изключително важно и колкото повече имаме грамотност в тази посока, толкова по-добре. Като цяло нашето общество е изостанало спрямо грижата за собственото здраве. Ние се лекуваме чак, когато някой се разболее или когато имаме симптоми и оплаквания. Докато културата на по-развитите европейски държави изисква ежегодно човек да прави тестове и прегледи. Медицината е страшно напреднала и ако дадена болест бъде открита в много ранен стадий, може да бъде излекувана много по-лесно. Това е едно от нещата, за които нямаме достатъчно грамотност като общество. Може би ще минат години, докато това се промени. Имаме изключително добри специалисти, известни в цяла Европа, българи – медици, просто ни трябва повече лична отговорност, което автоматично значи и отговорност към семейството.
Повече медицинска информация за рака на простата от специалистите на Acibadem City Clinic УМБАЛ Токуда можете да намерите тук